Pravidla

Svět X-Men doprovázejí komplexní pravidla a aby hra fungovala, je třeba je přečíst a respektovat. Za nedodržování pravidel hrozí podle vážnosti prohřešku napomenutí, v horším případě vyhození a blokace vašeho účtu.
X-Men náleží společnosti Marvel Comics. Prvky přebíráme především z filmu X-Men: První třída, díky složitosti tohoto fiktivního světa a vzájemnému prolínání s jinými komiksy, reálnými událostmi a našimi vlastními nápady může dojít k malým odchylkám. Přirozeně bychom byli rádi, kdybyste vzali v úvahu, že vytvoření prostředí ke hře stálo námahu a čas celý tým tvůrců této RPG a proto bychom vnitřní obsah neradi viděli kdekoli jinde.

# Platí pravidlo jednoho účtu pro jednoho hráče. Duplikátní účty a účty napodobují nebo urážející již existujícího hráče budou zablokovány.

# Je na vás si ohlídat, zda se neregistrujete jako mutant, který už je zabraný. Jako uživatelské jméno doporučujeme důrazně zvolit přezdívku vaší postavy.

# Nikdy, nikomu a za žádných okolností nesdělujte vaše heslo! Za vlastní hloupost zaplatíte sami. Aby bylo vaše heslo silné, používejte malá i velká písmena spolu s číslicemi.

# Spam a reklamy jsou přísně zapovězeny. Do spamu spadají kromě opakujících se a nesmyslných zpráv i příspěvky sestávající se pouze z emotikonů.

# Bezdůvodné urážky zde nejsou vítány. Snažte se i ve hře vyhýbat příliš vulgárním výrazům. Když už musíte, použijte tečky nebo hvězdičky, nebo se pokuste urazit toho druhého na úrovni.

# Avatar (obrázek postavy) by měl tematicky odpovídat, nevhodný obsah bude smazán.

# Podpis (signatura) musí co nejdřív po přijetí postavy do hry obsahovat odkaz na kartu vaší postavy. Tato drobná povinnost je zavedena z důvodu lepší přehlednosti při hře.

Jakmile dosáhnete přijetí vaší postavy, můžete začít hrát. Záleží na tom, na jakou stranu se časem rozhodnete přiklonit, protože toto rozhodnutí ovlivní i váš pohyb po naší hře. Jako Magnetův následovník budete mít logicky problém pohybovat se po Xavierově škole, aniž by se vás ostatní nepokusili zneškodnit. Téměř každý by však měl začít právě ve škole, protože právě tam se aspoň zpočátku bude soustředit veškeré dění.

X – RPG stojí na psaní příspěvků, je tedy velkou měrou v rukou samotných hráčů, kteří společně tvoří příběhy. Je vhodné řídit se povahou, jakou jste své postavě určili. Nezapomínejte, že co víte vy, nemusí nutně vědět i vaše postava. Vyhýbejte se situacím, kdy do hry ventilujete vlastní emoce, ačkoli vaše postava nemá nejmenší důvod se tak chovat. Vaše postava není hlavním hrdinou, tohle je týmová hra, tak nepočítejte s tím, že se bude točit jen kolem vás, dokud se sami nepřičiníte. Respektujte však hierarchii, a to jak herní (vztahy žáků k profesorům snad nemusím vysvětlovat), tak neherní (aneb admin má vždycky pravdu, i když ji nemá).

Nejčastěji se píše v první osobě, ale ani třetí není zakázaná. Jakmile si jedno vyberete, snažte se to už nestřídat. Přímou řeč píšeme do uvozovek a označujete tučně, aby byla dobře viditelná.
(“Přiznejte se, kdo z vás dal na židli ten napínáček, nebo vás stáhnu z kůže!”)
Myšlenky označujte kurzívou a nezapomeňte, že pokud nejste telepat, myšlenky ostatních můžete leda tak uhodnout z jejich výrazu!
(To je ale pošetilé. Doufám, že si nemyslí, že s tím mám něco společného.)
Pokud musíte nutně použít poznámky mimo hru, oddělte ji dvěma lomítky. Snažte se ale vyjadřovat se takto co nejméně, od toho slouží chat.
// Tak to je nářez.

Upřednostňujeme delší, kvalitní příspěvky, které o něčem vypovídají. Jediná věta je naprosto nedostačující!
Při přechodu mezi tématy pište za lomítka, odkud jste přišli nebo kam jste odešli. Toto pravidlo je velice důležité, aby nevznikl chaos a vy se najednou nenacházeli na třech místech současně. Pokud se neumíte teleportovat, rozhodně je nepřijatelné, abyste se se během jediného dne přesunuli pětkrát mezi školou a městem!
Také doporučujeme přečíst pár posledních příspěvků na místě, kam přicházíte, abyste měli aspoň přehled, kdo se tam právě nachází a co dělá. V našem případě se vyplatí také vědět, jestli ostatní postavy nevypadají nějak zvláštně – je vrcholně trapné, pokud si u snídaně přisednete k bestii se třemi hlavami, kterou jste nikdy předtím neviděli, a bez jediného slova či myšlenky se pustíte do toastů.

Aby pro vás hra měla smysl a bavila vás, je důležité umět navázat vztahy, a to jak ty kamarádské, tak ty méně vřelé. Nikde není psáno, že musíte vycházet s každým, obzvlášť pokud se diametrálně lišíte, ale také nedoporučujeme ze zásady odtažité, záporné postavy, jestliže je neumíte uhrát. Především ve škole si zakládáme na pěstování vzájemných přátelství.

Pokud jsi dočetl až sem, znamená to, že to s tebou nebude tak marné. Heslo k registraci na fóru je “mutatis mutandis”.